Seznamovací kurz pro KPPG a KSPPG

Milý budoucí kolego, milá budoucí kolegyně,
vítáme Tě na stránce seznamovacího kurzu Pedagogického spolku Emil.

Seznamovací kurz je určen všem studentům oborů:

 • Učitelství pro 1. stupeň
 • Učitelství pro MŠ
 • Speciální pedagogika
 • bakalářského i navazujícího magisterského studia

Letos se seznamovací kurz koná od 1. do 6. září 2017 v Horním Poříčí a v Praze.
Součástí seznamováku je i fakultou organizované oficiální předstudijní soustředění.

Přihlášku už bohužel vyplnit nemůžeš, ale pokud máš opravdu velký zájem s námi jet, napiš nám na email dopisemilovi@gmail.com.

Můžeš se těšit na to, že poznáš své budoucí spolužáky. Díky seznamovacímu kurzu PedF UK se dozvíš zajímavé studijní postřehy, které Ti pomohou v prvních krocích na PedF UK i mimo ni. Seznámíš se i s kolegy z vyšších ročníků. V průběhu studia zjistíš, že mít přátele ve vyšších ročnících se hodí. Ale nebudeme se zabývat jen studiem. Především se budeme bavit! Zažiješ např. JumpPark nebo Water Zorbing.

Cena: Informace o ceně Ti pošleme po přihlášení. Výše ceny je proměnlivá podle toho, zda s námi pojedeš na celých šest dní nebo zvolíš kratší variantu a kdy zaplatíš. Částka se pohybuje od 1700 do 3600 Kč.

Takže hlavně nezapomeň vyplnit přihlášku. Další informace o seznamovacím kurzu Ti následně pošleme e-mailem.

Pokud bys měl/a k adapťáku jakékoliv dotazy, napiš nám na dopisemilovi@gmail.com nebo na facebook Pedagogický spolek Emil.  Najdeš tam nejen událost.

Těšíme se na tebe!

Emil

Kam jedeme?

Jedeme do výcvikového střediska v klidné obci Horní Poříčí, která je asi 10 km od Strakonic, přímo u řeky Otavy. Budeme spát ve velkých chatkách. Každá chatka má 4 vchody, vlastní verandu a třílůžkové pokoje.

Jsou zde volejbalová, fotbalová, tenisová a multifunkční hřiště. V areálu se nachází stůl na stolní tenis a společenská místnost. Můžeme se koupat v řece Otavě nebo si půjčit loďky. K dispozici je bufet, který je otevřený v době 12:00 -14:00 a 18:00 – 22:00.

Na plánek areálu, kde budeme přebývat se můžeš podívat zde a tady najdeš info o obci Horní Poříčí a místech, kam můžeme vyrazit na výlet.

Program

Zažiješ netradiční icebreakové aktivity, společenské, sportovní i estetické hry. Proběhne zábavný studijně-informační blok, táborák a ukázka šermířského umění. Užiješ si orientační hru po Praze aneb „Tady budeš studovat!“, JumpPark, Water Zorbing a mnoho dalšího.

Záleží jen na Tobě, jak se zapojíš. A věz, že zapojit se, má smysl! Neváhej a pojeď s námi!

V Praze bude program upraven tak, abyste měli, ti kdo budete chtít, čas zařídit si ISIC nebo Lítačku.

Pokud ještě stále váháš, podívej se na fotky z minulých seznamovacích kurzů:

 • seznamovák 2016 (KPPG – 1. stupeň a MŠ, KSPPG)
 • seznamovák 2015 (KPPG – 1. stupeň a MŠ)
 • seznamovák 2014 (KPPG – 1. stupeň a MŠ)
 • seznamovák 2013 (KPPG – 1. stupeň, KCJL, KMDM, KITV, KPG, KDDD)

 

Nezapomeň!

 1. Vyplnit přihlášku!
 2. Být včas na místě odjezdu v Praze (čas a přesné místo doplníme v průběhu léta). Budeme tam i my. Určitě nás poznáš. Nebo napsat, že se dopravíš jinak.

Neboj se zeptat se na cokoliv. Pár dotazů jsme pro Tebe vybrali a odpověděli jsme na ně:

 • Kam mohu psát dotazy? V případě jakýchkoliv dotazů můžeš napsat na dopisemilovi@gmail.com nebo nebo nás kontaktuj na facebooku Pedagogický spolek Emil.
 • Mám si vzít spacák? ANO! V Horním Poříčí budeme sice ubytovaní v chatkách, ale budeš ho potřebovat na přespání v Praze.
 • Potřebuji něco speciálního? NE! Vezmi si akorát menší batůžek navíc a botky na chození, ať si nezničíš lodičky a kabelku. Pokud se stydíš sbal si i plavky 😉 (koupat se budeme v řece). Můžeš vzít i kytaru nebo jiný hudební nástroj, ale hlavně s sebou vezmi svůj úsměv a dobrou náladu.
 • Co když nemůžu jet na celou dobu? Nevadí, stačí nám to napsat a domluvíme se individuálně.